hero-header
Super Early Bird jegyek korlátozott számban már elérhetőek

{day} nap és {hour} óra van hátra

JEGYVÁSÁRLÁS

Stories before the posthuman future

Még az ember tanítja a gépet? De meddig?

Az AI Summit 2025 nemcsak kérdéseket tesz fel, válaszokat is keres: mikor lesz a gép több, jobb, erősebb, mint a tanítvány? Hogyan használjuk a fejlesztéseket úgy, hogy mindannyiunk életét jobbá tegyék? És vajon milyen lesz az a világ, ahol az ember és a gép már nem külön, hanem együtt írják a jövőt?

  • az AI itt van, észre sem vettük, de részévé vált a mindennapoknak
     
  • átmeneti időszakot élünk, egyelőre az ember tanítja a gépet, de meddig lesz ez így? jön a mesterséges általános és szuperintelligencia: AGI, ASI
     
  • fenntarthatóság: nemcsak a nagy rendszerek energiaigényéről van szó, hanem emberi erőforrásról is
Helyszín
Városliget – Magyar Zene Háza, Néprajzi Múzeum
Időpont
2025. szeptember 8-9.


Kiemelt témák 2025-ben

AI TRENDEK

Velünk élő AI - fejlesztések 2025

Itt a szép új "no code világ"! Mostantól emberi nyelven utasíthatjuk a gépet? Még nem tudunk biztosat, de azt igen, hogy a nyelvi modellek fejlődése új szintre emelte az ember és gép közötti együttműködést. Melyek az idei év AI újdonságai? Hol tartanak a techóriások generatív modelljei? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a "Velünk élő AI" szekcióban.

AI és jog

Szabályozni a végtelent?

Hatóság, szabályozás, korlátozás vagy technológiai szabadság? Egymást kizáró vagy egymást erősítő elemei a jövőnek? Hogyan alkothatók érvényes és betartható szabályok egy folyamatosan fejlődő technológiára? Ki viseli a felelősséget, ha egy mesterséges intelligencia hibás döntést hoz? Lehetséges-e, hogy a jogalkotás tempója lépést tartson az AI fejlődésével? A mesterséges intelligencia jogi szabályozása globális kihívás, amely túlmutat a nemzeti kereteken. A jogalkotóknak nemcsak a technológiát, hanem annak társadalmi és etikai következményeit is figyelembe kell venniük.

AI és ember

Kik lesznek a barátaink?

AI az életünk – a társkereséstől a techfóbiáig. Hogyan befolyásolja a mesterséges intelligencia az emberi kapcsolatok hitelességét és mélységét? Kiválthatja-e egy mesterséges társ egy valódi emberi kapcsolat érzelmi értékét? Milyen hatással van az AI-alapú kommunikáció az empátia és a bizalom fejlődésére? A mesterséges intelligencia jelenléte egyre inkább átalakítja az emberi interakciók dinamikáját, vajon tudjuk-e még követni ezt a változást vagy csak sodródunk vele?

AI és pénzügyek

Automatizált bizalom

Algoritmusra bíztam a vagyonom! Vajon mit kapnak az örököseim? A mesterséges intelligencia forradalmasítja a pénzügyi szektort azáltal, hogy gyorsabbá, pontosabbá és személyre szabottabbá teszi a döntéshozatalt. Az AI-alapú rendszerek képesek valós időben elemezni a piaci adatokat, kockázatokat értékelni, és előrejelzéseket készíteni befektetési lehetőségekről. De mennyire hatékonyak, vannak-e már tapasztalatok összehasonlítva az emberi döntéshozatallal?

AI és egészség

Gyógyulj vele!

Köhög az egészségügy, de vajon elegendő-e ha beveszi az AI-gyógyszert? Gyorsabb diagnózisok, személyre szabott kezelések, hatékonyabb betegellátás – ezt ígéri a mesterséges intelligencia. Az AI-alapú algoritmusok képesek felismerni korai stádiumban lévő betegségeket, például daganatos elváltozásokat. A virtuális asszisztensek és chatbotok már ma is segítenek a pácienseknek az alapvető tünetek értelmezésében vagy az időpontfoglalásban. A mesterséges intelligencia támogatja a gyógyszerkutatást is, lerövidítve a fejlesztési ciklusokat és csökkenti a költségeket. Az egészségügy valódi sikerágazattá válhat az AI segítségével?

AI és hadviselésben

Algoritmusok a frontvonalon

Háborúzni nem kell félnetek? Mi történik, ha robotok vívják a csatákat robotok ellen? A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet játszik a modern hadviselésben, a felderítéstől kezdve a döntéshozatal támogatásán át az autonóm fegyverrendszerek működtetéséig. Az AI képes hatalmas mennyiségű harctéri adatot valós időben elemezni, így előnyt biztosít a gyorsabb és pontosabb katonai reakciókhoz. A drónok és robotikai eszközök mesterséges intelligenciával való irányítása csökkentheti az emberi veszteségeket, de új etikai és jogi dilemmákat is felvet.

AI és űripar

Intelligens világűr?

Ki fogja meghódítani a Marsot, a robotok vagy mi, emberek? Az biztos, hogy a szélsőséges körülmények a humanoidokat nem befolyásolják, de minket, embereket sebezhetővé tesznek. A világűr 21. századi hódításait már az algoritmusok végzik? A mesterséges intelligencia kulcsszerepet játszik az űripar fejlődésében, az űreszközök autonóm működtetésétől a küldetések valós idejű irányításáig. Az intelligens technológiák új lehetőségeket nyitnak meg a világűr kutatásában és kereskedelmi hasznosításában, miközben új kihívásokat is teremtenek a biztonság és szabályozás terén.

AI és oktatás

Digitális iskola, digitális egyetem

Tanuljunk, hogy taníthassuk az AI-t? Hogy aztán az AI lecserélje a tanárainkat? Az biztos, hogy a 19. századi iskolamodell már a mesterséges intelligencia megjelenése előtt sem működött olajozottan, de hogyan javíthat ezen egy soha el nem fáradó, személyre szabott tanulást biztosító modell? A digitális asszisztensek és chatbotok szerepe nyilvánvaló, 24 órás hozzáférést biztosítanak a tananyaghoz, 24 órás tutorálást tesznek lehetővé, valóban csak a diákon múlik, ha lemarad. De mit érdemes tanulni, hogy ne csak unatkozó fogyasztók éljenek a jóléti társadalmakban, hanem hivatást találó nemzedékek?

AI, média és szórakoztatóipar

A jövő sztrájai

Egy humanoid robot vezeti az esti hírműsort, amit egy generatív AI-modellel írt szappanopera követ, majd egy zenei showműsor, amelynek dalait szintén AI generálta – ma még csak feltételezés, de lehet, hogy holnap már így működik a médiaipar. Ez a technológiai áttörés ugyanakkor komoly feszültségeket kelt az alkotók és stúdiók között, a kreatív szakmák képviselői attól tartanak, hogy az AI kiszoríthatja az emberi munkaerőt, és elmoshatja a szerzői jogok határait.

AI, fotó- és képzőművészet

A művészet digitális lázadása

Amikor ember és algoritmus együtt alkot – ez lenne egy új művészeti korszak kezdete? A mesterséges intelligencia megjelenése a fotó- és képzőművészetben alapjaiban kérdőjelezi meg a művészet hagyományos fogalmait és az alkotói szerepet. AI-alapú eszközökkel ma már bárki létrehozhat látványos képi világot, ami demokratizálja az alkotást, ugyanakkor új dilemmákat vet fel az eredetiségről és szerzői jogról. A művészet digitális lázadása nemcsak a technológiáról szól, hanem az emberi kifejezés határainak feszegetéséről.

AI és vállalkozások

Képzeld el a jövő cégét!

Rugalmas, tanuló szervezet – ez a jövő vállalkozása. A mesterséges intelligencia segítségével a cégek automatizálják a rutinfolyamatokat, nincs több ugyanolyan feladat! A humán erőforrás a stratégiai és kreatív feladatokra összpontosíthat. Az AI valós idejű adatelemzéssel támogatja a döntéshozatalt, előre jelzi a piaci trendeket, és személyre szabott ajánlatokat kínál az ügyfeleknek. A mesterséges intelligencia nemcsak a nagyvállalatok, hanem a kis- és középvállalkozások számára is versenyelőnyt biztosít azáltal, hogy elérhetővé teszi az adatalapú működést.

AI és épített környezet

Intelligens épületek, okosvárosok

Optimális energiafelhasználás, közlekedés, városi szolgáltatások – intelligens rendszerek azért, hogy mind a 8 milliárdnyian elférjünk a bolygón. Az AI-vezérelt városirányítás révén a lakók életminősége javul, miközben a város fenntarthatóbban és hatékonyabban működik – ígérik a technológia hívei. Ugyanakkor az intelligens környezetek fejlődése új kérdéseket vet fel az adatbiztonság, a megfigyelés és az átláthatóság terén is.

AI vezérelt gyártás

Ipar 5.0?

Az Ipar 5.0 korszakában a mesterséges intelligencia nem csupán automatizálja a gyártást, hanem együttműködik az emberrel, személyre szabott, rugalmas termelési megoldásokat kínálva. Az ember–gép együttműködés újfajta munkahelyi szerepeket hoz létre, ahol a kreativitás, problémamegoldás és technológiai tudás válik kulcsfontosságúvá. AI-alapú rendszerek valós időben elemzik az üzemi adatokat, optimalizálják a termelést és minimalizálják az állásidőt. A robotok és intelligens gépek már nemcsak végrehajtják az utasításokat, hanem képesek tanulni, alkalmazkodni és döntéseket hozni a gyártási folyamat során.

AI és kereskedelem

Kódolt kosár

Az algoritmus előbb tudja, hogy mit fogsz megvásárolni, mint Te magad! A mesterséges intelligencia forradalmasítja a kereskedelmet azáltal, hogy pontosan elemzi a vásárlói szokásokat és személyre szabott ajánlatokat kínál. Az AI-alapú rendszerek valós időben kezelik a készleteket, előre jelzik a keresletet, és optimalizálják az ellátási láncokat. Virtuális asszisztensek és chatbotok segítik az online vásárlókat a döntéshozatalban, javítva az ügyfélélményt. Az üzletekben alkalmazott arcfelismerés és viselkedéselemzés lehetővé teszi a célzott marketinget és az értékesítési stratégiák finomhangolását.

AI és autóipar

Az önvezetés kora

Önvezetés a magyar utakon? Már sokszor sokan megjósolták, hogy mikor váltja fel a hétvégi sofőröket az önvezető járművek kora, de eddig egyetlen hatékony eszköz törte le a gépjárművásárlók kedvét, az ár. Ahogy drágulnak az autók, úgy csökken az újabb korosztályok hajlandósága arra, hogy saját járművet vásároljanak. Segíthet ezen a mesterséges intelligencia? Kihúzhatja a válságból a technológia az autóipart? És ha igen, mi marad az autóban? Lesz benne kormány is vagy csak infotainment eszközök?

 
Map
Tilesch György

AZ AI SUMMIT 2025 NAGYKÖVETE

Dr. Tilesch György, a PHI Institute for Augmented Intelligence alapítója és elnöke,
vezető globális AI szakértő. Világszerte vállalati és kormányzati vezetőkkel, Fortune 50 cégekkel, a Microsofttal, az Ipsosszal és nemzetközi szervezetekkel, például a Világgazdasági Fórummal dolgozott. Az AI stratégia, etika, politika és irányítás területeire szakosodott, és társszerzője a népszerű "BetweenBrains: Taking Back our AI Future" című könyvnek. Tilesch a Harvard Experfy AI Talent platformjának tanácsadó testületében szolgál, a Neumann Society AI nagykövete, és a Pécsi Egyetem díszdoktora.

Előadók

Összes előadó

Akik már biztosan elmondják a gondolataikat

face
Dr. Aczél Petra

kommunikációkutató


face
Bendarzsevszkij Anton

igazgató
Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány


face
Dr. George Tilesch

alapító elnök
PHI INSTITUTE for Augmented Intelligence


face
Jakab Roland

elnök
Mesterséges Intelligencia Koalíció


face
Dr. Kiss László

CSFK főigazgató, PhD, MTA rendes tagja


face
Nagy Márton

nemzetgazdasági miniszter
Nemzetgazdasági Minisztérium


face
Nyírő András

Index alapító, kutató


face
Dr. Németh Gergely

CEO
Defence Innovation Research Institute


face
Dr. Peták István

kutatóprofesszor, alapító-vezérigazgató


face
Szabó Péter

Ügyvezető igazgató
Microsoft Magyarország


face
Szolnoki Szabolcs

helyettes államtitkár
Nemzetgazdasági Minisztérium


face
Dr. Tuan Trinh

regionális igazgató
EIT Digital


face
W. Szabó Péter

alapító-tulajdonos
tengr.ai


face
Weiler Péter

képzőművész


Vegye meg jegyét még ma!

Csoportos jegyvásárlással kapcsolatban, kérjük, írjon az indaevents@indamedia.hu e-mail címre.

Az AI beköltözött az életünkbe!

Nem vettük észre, hogy mikor történt, de ma már itt van mindenütt: az okoseszközökben, a kísérleti önvezető autókban, a robotmunkásokban az éttermekben, a fehér gallérosok munkájában éppúgy, mint mindannyiunk szórakozásában. És ez csak a kezdet. Az AI nemcsak megváltoztatja a világunkat, hanem új világot épít körénk.

2025-ben azonban még átmeneti időszakot élünk. Egyelőre az ember tanítja a gépet, eteti a mohó algoritmusokat, a felhőbe feltöltött szövegeivel, képeivel tanítja a Rendszert. De már látjuk jönni a mesterséges általános intelligenciát (AGI) és az emberi képességeket meghaladó szuperintelligenciát (ASI) – vajon meddig marad a tanítómesteri szerep az embernél?

Most valóban felgyorsult az idő: amivel tegnap még a laboratóriumokban kísérleteztek, az ma már mindenki zsebében ott van. A techóriások fejlesztései villámgyorsan válnak a mindennapi élet részévé – de milyen áron? Kik lesznek a nyertesei és kik lesznek a vesztesei ennek az egyre gyorsuló technológiai fejlődésnek?

Az AI energiája nem csak digitális. A hatalmas rendszerek energiaigénye új források után kiált, miközben az emberi erőforrások hatékony felhasználása is égető kérdéssé vált. A fenntarthatóság kulcsfontosságú: hogyan tarthatjuk fenn ezt az elképesztő fejlődést anélkül, hogy felégetnénk a bolygót?

FELFEDEZÉS

Miért fontos, hogy ott legyen?

Az AI Summit 2025 a régió egyik legfontosabb AI és innovációs konferenciája.

Neves szakértők
Találkozzon az üzleti élet igazi szakértőivel és kerüljön képbe a legfrissebb trendekkel!
Kapcsolatépítés
Legyen ott ön is, ahol az üzleti világ elitje, és használja ki az alkalmat a hatékony networkingre!



 

ai img

IndaEvents

Töltse le az IndaEvents Appot!

A tökéletes konferencia élményért töltse le az IndaEvents applikációt a telefonjára és értesüljön konferenciáinkról és az azokhoz kapcsolódó minden fontos információról! Csak néhány kattintás, hogy a legtöbbet hozhassa ki a kiválasztott rendezvényből.


bn45 bn45

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Értesüljön az IndaEvents legfrissebb híreiről, eseményeiről!

inda-event logo

Következő eseményeink

Tudjon meg mindent az IndaEvents közelgő rendezvényeiről!

news
Totalcar Klub

Az autó-, és motorrajongók találkozóhelye

Érdekel
news
Automotive Summit

Mi jön a fal után? Ütközés után. Újratervezés előtt.

Érdekel
news
Femina Klub – Kepes András – 2025. 06. 05.

Lehet-e boldog, aki intelligens?

Érdekel
news
Múzsák a csók után | Irodalmi est

anyák napi különkiadás

Érdekel
news
Media Regatta 2025

Together on Board

Érdekel
news
Economx Klub

Érdekel
news
Dogz Klub

Legyél tagja a Dogz Klubnak!

Érdekel
E-mail

Rendezvényszervezéssel, jegyvásárlással, számlázással kapcsolatos információk:

 

indaevents@indamedia.hu

Kiállítói jelentkezés

Szponzorációval kapcsolatos információk, kereskedelmi kiállítói jelentkezés

 

di Sandri Giulietta

events@dnsaleshouse.hu

Iroda

 

1036 Budapest, Lajos utca 48-66.